شروع کمپین عیدانه راست چین

| تا 80% تخفیف استثنایی

جستجو پیشرفته محصولات
0
سبد خرید خالی است.
ورود | ثبت نام

با ورود و یا ثبت نام در پکاپس شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌های سایت پکاپس و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.

ورود و ثبت نام

DEVOPS ROADMAP

1
STEP ONE
Linux for devops
اولین گام برای ورود به دنیای دواپس لینوکسه ، لینوکس دوتا شاخه اصلی داره که debian بیشترین استفاده رو توی بازار کار داره

دبیان یک توزیع لینوکس رایگان و منبع باز است که توسط Debian Project، یک سازمان جامعه نرم افزاری داوطلبانه توسعه یافته است. دبیان توزیع بالادستی اوبونتو است. اوبونتو یک توزیع لینوکس رایگان و منبع باز مبتنی بر دبیان است.

2
STEP TOW
devops fundamental

Git یک سیستم کنترل نسخه توزیع شده رایگان و منبع باز است که برای مدیریت همه چیز از پروژه های کوچک تا بسیار بزرگ با سرعت و کارایی طراحی شده است..

3
STEP THREE
Containers (docker)

Container ها ساختاری هستند که در آن از cgroup ها، فضاهای نام و chroot برای کپسوله کردن و جداسازی کامل یک فرآیند استفاده می شود. این فرآیند محصور شده که تصویر ظرف نامیده می‌شود، هسته میزبان را با کانتینرهای دیگر به اشتراک می‌گذارد و به کانتینرها اجازه می‌دهد تا به میزان قابل توجهی کوچک‌تر و سریع‌تر از ماشین‌های مجازی باشند.

4
STEP FOUR
automation (ansible)

مدیریت پیکربندی یک فرآیند مهندسی سیستم برای ایجاد سازگاری ویژگی‌های یک محصول در طول عمر آن است. در دنیای فناوری، مدیریت پیکربندی یک فرآیند مدیریت فناوری اطلاعات است که موارد پیکربندی فردی یک سیستم فناوری اطلاعات را ردیابی می‌کند. سیستم‌های فناوری اطلاعات از دارایی‌های فناوری اطلاعات تشکیل شده‌اند که از نظر جزئیات متفاوت هستند. یک دارایی فناوری اطلاعات ممکن است بخشی از نرم افزار، یا سرور یا مجموعه ای از سرورها را نشان دهد. موارد زیر بر مدیریت پیکربندی تمرکز دارد زیرا مستقیماً در مورد دارایی های نرم افزار فناوری اطلاعات و دارایی نرم افزار CI/CD اعمال می شود.

5
STEP FIVE
Mastering cicd (jenkins)

CI/CD روشی برای ارائه مکرر برنامه ها به مشتریان با وارد کردن اتوماسیون در مراحل توسعه برنامه است. مفاهیم اصلی منسوب به CI/CD عبارتند از ادغام مداوم، تحویل مداوم و استقرار مداوم. CI/CD راه حلی برای مشکلاتی است که یکپارچه سازی کد جدید می تواند برای تیم های توسعه و عملیات ایجاد کند.

6
STEP SIX
Monitoring (zabbix & Prometheus)

مانیتورینگ به عمل نمایان ساختن عملکرد و وضعیت زیرساخت اشاره دارد. این بخش شامل ابزارهای رایج مورد استفاده برای نظارت است.

7
STEP SEVEN
Container orchestration (kubernetes)

برنامه های کاربردی کانتینری را بدون نگرانی در مورد زیرساخت های زیربنایی به طور خودکار تهیه، استقرار، مقیاس و مدیریت می کند. توسعه‌دهندگان می‌توانند در هر جایی که کانتینرها هستند، ارکستراسیون کانتینر را اجرا کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا مدیریت چرخه عمر کانتینرها را خودکار کنند.

8
STEP EIGHT
Infrastructure Provisioning (Terraform)

ابزارهای این دسته برای تامین زیرساخت در ارائه دهندگان ابر استفاده می شود. این شامل DNS، شبکه، سیاست‌های امنیتی، سرورها، کانتینرها و مجموعه‌ای از ساختارهای خاص فروشنده است. در این دسته، استفاده از ابزار ارائه دهنده ابری-آگنوستیک به شدت تشویق می شود. این مهارت‌ها را می‌توان در اکثر ارائه‌دهندگان ابری به کار برد، و زبان‌های خاص‌تر دامنه خاص، دسترسی کمتری دارند..

9
STEP NINE
Logs Management (elk)

مدیریت گزارش فرآیند مدیریت رویدادهای گزارش است که توسط همه برنامه‌های کاربردی نرم‌افزاری و زیرساخت‌هایی که روی آنها اجرا می‌شوند تولید می‌شوند. این شامل جمع‌آوری گزارش، تجمیع، تجزیه، ذخیره‌سازی، تجزیه و تحلیل، جستجو، بایگانی و دفع است، با هدف نهایی استفاده از داده‌ها برای عیب‌یابی و به‌دست آوردن بینش‌های تجاری، و در عین حال تضمین انطباق و امنیت برنامه‌ها و زیرساخت‌ها..

10
STEP TEN
Cloud Providers (aws)

ارائه دهندگان ابر لایه ای از API ها را برای زیرساخت های انتزاعی و ارائه آن بر اساس مرزهای امنیتی و صورتحساب ارائه می دهند. ابر روی سرورهای مراکز داده اجرا می‌شود، اما انتزاع‌ها به شکلی هوشمندانه ظاهر تعامل با یک «پلتفرم» یا برنامه بزرگ را نشان می‌دهند. توانایی تامین سریع، پیکربندی و ایمن کردن منابع با ارائه دهندگان ابری، کلید موفقیت و پیچیدگی فوق العاده DevOps مدرن بوده است..

11
STEP ELEVEN
GitOps(ArgoCD)

GitOps روشی برای مدیریت برنامه‌ها و زیرساخت‌های بومی ابری با استفاده از Git به عنوان منبع حقیقت است. این بر اساس این ایده است که تمام تغییرات در سیستم، خواه مربوط به کد، پیکربندی یا زیرساخت باشد، باید با استفاده از Git انجام شود و Git باید برای خودکارسازی استقرار و مدیریت آن تغییرات استفاده شود..

12
STEP TWELVE
Learn a Language

مهم نیست چه زبانی را انتخاب می کنید، اما مهم است که حداقل یکی را یاد بگیرید. شما می توانید از آن زبان برای نوشتن اسکریپت های اتوماسیون استفاده کنید..